{{snip.podstrona-bialamodszarygora}} {{snip.podstrona-bialamodbialygora}}

O Nas

Historia hodowli gołębi pocztowych Sławomira i Wacława Zborowskich sięga dwa pokolenia wstecz, kiedy to Władysław Zborowski sprowadził pierwsze gołębie ozdobne. Jego pasja i zaangażowanie w hodowlę, w niedługim czasie stały się również pasją najstarszego syna-Wacława, który postanowił zamienić gołębie ozdobne na gołębie pocztowe. W 1978 roku zapisał się do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Upór, konsekwencja oraz zamiłowanie do gołębi przyczyniły się do zdobycia w 1980 roku pierwszego tytułu Mistrza Oddziału Sułkowice w lotach Gołębi Młodych.

Po dwudziestu dwóch latach historia znów zatoczyła koło i gołębie pocztowe stały się pasją syna Wacława- Sławomira. Jako dziesięcioletni chłopiec stał się członkiem PZHGP i od tego momentu hodowla prowadzona jest wspólnie przez Wacława i Sławomira Zborowskich.

Hodowla zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości Jawornik w województwie małopolskim. Sławomir i Wacław Zborowscy lotują w Oddziale Sułkowice, który podlega pod Okręg Kraków. Z uwagi na wielkość hodowli (120 gołębi lotowych i 40 gołębi rozpłodowych) w latach 2013-2019 zdecydowano się na stworzenie dwóch serii: pierwsza zapisana jako Sławomir Zborowski, natomiast druga- Wacław Zborowski. W 2020 roku przywrócono jedną wspólną serię: Sławomir i Wacław Zborowski.

Uwarunkowania geograficzne (bliskie sąsiedztwo gór) oraz klimatyczne (występowanie mgieł i silnych wiatrów) w znacznym stopniu przyczyniły się do sprowadzenia gołębi "twardych" oraz stworzenia własnej rasy gołębi pocztowych. Własna linia gołębi stanowi klucz do uzyskania wysokich osiągnięć lotowych w Okręgu Krakowskim na przestrzeni lat (m. in. Pierwszy Lotnik Okręg Kraków, I v-ce Mistrz kategoria Open).

Hodowla gołębi pocztowych prowadzona jest przez Sławomira i Wacława Zborowskich z wielką pasją i zaangażowaniem od samego początku jej istnienia, co przekłada się na osiągane sukcesy i nagrody. Więcej informacji dotyczących całej hodowli można znaleźć w pozostałych zakładkach na stronie internetowej.

{{snip.podstrona-bialamodszarydol}} {{snip.podstrona-bialamodbialydol}}